Varangu haruraamatukogu

Tiiu

Varangu haruraamatukogu aastaaruanne:

2018, 2019

Varangu raamatukogu asub Lääne-Virumaal Haljala vallas. Raamatukogu teeninduspiirkonnaks on 7 küla (Aasu, Aaviku, Essu, Kandle, Pehka, Põdruse, Varangu).

Raamatukogu on avatud:

Varangul T 9.00 - 17.00
Essus E, K 10.00 - 18.00

N, R, L, P puhkepäev

AJALUGU

1907.a loodi väike seltsiraamatukogu, mille asutajaks oli Varangu Algkooli õpetaja Karl Kruusimägi. Kodanliku Eesti ajal laenutas vallamajas raamatuid valla abikirjutaja Rita Strauch. Sõjakeerises raamatud hävisid ja alustada tuli tühjalt kohalt. Varangu Raamatukogu asutamisajaks peetakse 1. septembrit 1951.a. Raamatukogule anti kasutada Varangu külanõukogu ruumidest üks tuba. Laenutamiseks oli 50 raamatut. Raamatukogu juhataja oli Vaike Lund (Penjam). Laenutamas tuli käia hobusega Katela laenutuspunktis, mõne aasta pärast lisandusid Kandle, Essu ja Arkna.

1969.a sai raamatukogu ruumid Varangu küla keskele vana viinavabriku hoonesse. 2010.a jaanuaris kolis raamatukogu Varangu Seltsimaja ruumidesse.
Essus asus laenutuspunkt „Õitsengu” kolhoosi kontorihoones ja alates 1994.a Põdruse Lasteaed-algkooli hoones, praeguses Essu külakeskuses.