Härra Maru mustikapood
Piret Jaaks
Varrak, 2022
Saage tuttavaks, see on väike ja väga eriline poiss nimega Maru. Juba kuueaastasena on ta lugenud läbi enamiku raamatuid vanaema raamaturiiulis, armastab üle kõige koomikseid joonistada ning on suur Jaapani fänn, sest just seal riigis töötab tema isa. Maru loodab väga, et isa võtab ta Jaapanisse kaasa, kuid selle asemel saadetakse ta hoopis suure õega lastelaagrisse. Mis edasi juhtub ja kuidas Maru oma erilisuse enda tugevuseks pöörab, saab juba lugeda raamatust. „Härra Maru mustikapood” on südamlik lasteraamat, mis õpetab oma erilisust aktsepteerima ja seda oma tugevusena nägema. Piret Jaaks on näitekirjanik ja populaarsete lasteraamatute ”Emme draakon” ja “Kadunud soki saladus” autor. Tema lastenäidendeid on lavastatud nii Eesti Noorsooteatris (endine NUKU teater) kui ka Piip ja Tuut teatris. Tema teoseid on tõlgitud enam kui kümnesse keelde ning ta on võitnud oma loomingu eest arvukalt auhindu. Joonas Sildre on illustraator, graafik ja koomiksikunstnik. Ta on arvukate lasteraamatute illustraator ja graafilise romaani Arvo Pärdist “Kahe heli vahel” autor. Ta on pälvinud tunnustusi nii oma koomiksite kui ka lasteraamatute illustratsioonide eest.
Konnaküla
Kersti Kond
Meediatee, 2022
Ranno oli just neljaseks saanud, kui ta nägi esimest korda Papa Konna.
Papa näis kõhn ja mitte kõige konnalikum konn. Ranno arvates oli ta aga maailma KÕIGE ARMSAM mänguasi. Papa käis Rannoga igal pool kaasas ja puges alati teki alla kaissu. Ja siis hakkas konnapere kasvama. Järgmisena sai Papa endale kaaslaseks paksu ja rõõmsa Mamma Konna. Nüüd kandis Ranno hoolt juba kahe konna eest. Krooksukotte hüppas sisse nii uksest kui ka aknast. Sellest ajast on nad alati koos – Ranno, Papa, Mamma, Krooksu, Triibik, Bim-Bom, Villakera ja Träpsu. Jõulude ajal leidis Ranno kuuse alt väikese Pehmiku. Temast sai kohe kõigi suur lemmik. Ja juba mõne päeva pärast tundus, et Pehmik soovib saada endale päris oma raamatut.
Konnaküla asub väikeses tiigis samblase saare ümber. Tiik koos roosade vesiroosidega on päriselt olemas. Igal kevadel alustab seal paljuhäälne konnakoor kontserti. Esilaulja kõvahäälseid krooksatusi kuuleb kaugele. Konnad istuvad suurtel vesiroosilehtedel ja tunnevad rõõmu soojast päikesest.
Ümber Konnaküla tiigi kõnnib paks ja väike pikakarvaline kass – Hiire-Nurri. Ta üritab sabaga tasakaalu hoida. Pole midagi hirmsamat kui vesi!
Aga kalad on ju nii maitsvad...
Ja oligi olemas kõik ühe toreda raamatu kirjutamiseks.
Raamatukonnad hüppasid vesiratta-autodesse, panid koivamootorid tööle, krooksutasid pasunat ja sõit võiski alata. Suurtele vesiroosilehtedele ehitatud majakestes elas palju vahvaid krooksukotte.
Konnadel käis külas suur karvane sõber Hiire-Nurri. Kassil tuli küll kogu aeg uni peale, aga kui ta üleval oli, sõitis ta konnade vesiratta-praamiga Teoproua poodi kala ostma.
Kõige väiksem konn Pehmik hüppas rõõmsalt üles-alla. „Krooks!“ hõikas pisike. „Tulge koos minuga seiklema!“
Ranno krooksukottide seiklused kirjutas raamatuks Kersti Kond, pildid joonistas ja kujundas Catherine Zarip.
Vanim tütar ja lohe
Robyn Laider
Varrak, 2022
Mida sa teeksid kui lohe sinu perekonna varastaks? Üks väike tüdruk peab kiiresti tegutsema, et oma lähedased päästa. Kuidas tüdruk lohe üle kavaldab, kes teda aitab ja mida ta sellest kõigest õpib? Robyn Laider (s 1985) on Kanada-Eesti päritolu. Tema vanavanemad põgenesid II Maailmasõja ajal Kanadasse. Ta on alati olnud huvitatud eesti keelest, kultuurist ja kõigest, mis seotud Eestiga. 2015. aastal kolis Robyn Eestisse ning alustas eesti keele õpinguid. Ta elas siin viis aastat, õppides Tallinna Ülikoolis ning Tartu Ülikooli Johan Skytte Poliitikauuringute Instituudis, kust sai ka oma magistrikraadi. Kuigi Robyn elab hetkel Kanadas oma pere juures, ei ole ta maha matnud mõtet tulla tagasi Eestisse.
LasseMaia detektiivibüroo. Muusikamõistatus
Martin Widmark, Helena Willis
Egmont, 2022
Vallebyt haarab tõeline tantsupalavik, kui linnakesse saabub kuulus tantsubänd Errols. Peoõhtu jääba kauaks meelde ... eriti seetõttu, et järgmisel hommikul on kogu piletiraha kadunud! Kes võttis? Ja miks tundub Lassele, et ta on inglasest bassimängijat varemgi näinud ...
Ella ja sõbrad lõpuks kolmandas
Timo Parvela
Hea Lugu, 2022
Kribinal-krabinal kolmandasse!
Ella ja tema sõbrad pühivad teise klassi tolmu jalgadelt, sest nad viiakse üle kolmandasse klassi. Plaanid on suured ‒ eks nad ole nüüd märksa vanemad ja targemad:
„Sel aastal hakkan ma kirjanikuks,“ kuulutasin mina.
„Kas sa kirjutad raamatu?“ küsis Tiina üllatunult.
„Ei, aga ma kirjutan oma nime võimlemistunni rätikusse.“
„Mina saan sel aastal juhiloa,“ arvas Hanna.
„Sa võid selle minu käest osta. Minust saab kõva ärinaine. Ma teen poe, kus müüakse elamislube ja relvalube ja juhilube,“ teatas Tiina.
Ratsutada ükssarvikutel
Mariangela Di Fiore
Rahva Raamat AS, 2022
Kui ma haigeks jäin, siis pidin ma lasteaiast ära tulema. Ma ei jõuagi vist enam tagasi minna. Sest sel sügisel lähen ma esimesse klassi. Kui arstid lubavad...
Viljal on vähk. Väga haigena on paljud asjad teistmoodi, aga haiglas juhtub ka palju tavalisi ja toredaid asju. Kõige toredam on Sindrega mängida. Kõige kurvem on see, et vanem vend Villem ei käi eriti tihti külas. Aga võib-olla tuleb ta Vilja sünnipäevale?
Autori palvel annetatakse igas riigis osa raamatu müügist teenitud tasust heategevuseks. Eestis annetab kirjastus TÜK Lastefondile.
Kes seal on?
Tiiu Kitsik, Pamela Samel
Koolibri, 2022
Elevandilapsed Karl, Stella ja Leo mängivad kogu pärastlõuna sõbralikult metsas. Hakkab pimedaks minema ja on aeg koju minna. Teel selgub ühtäkki, et koduvõti on kaotsi läinud, ja kellel muul kui mitte süüdlasel tuleb tagasi pöörduda võtit otsima. Mets, mis muidu on tuttav ja põnev, on õhtul täitsa teistsugune. Hämaruse hääled hirmutavad. Kust need küll tulevad? Kas siit puu tagant või sealt põõsast? Või hoopiski ühe väikese elevandipoisi enda seest?
Pamela Samel ja Tiiu Kitsik on loonud tänapäevase lasteraamatu, mille teemaks on suured tunded. Mis juhtub, kui tundeid alla suruda ja teiste eest varjata?
Roosi moos
Epp Petrone
Petrone Print, 2022
"KUULUTUS, KUULUTUS!"
KUULUTAS KASS.
"EI VIITSI!"
VIIKSUS KIIL.
"VAAT KUS MOOS!"
UNISTAS ROOS.
Selle raamatuga jätkub algajale lugejale mõeldud sari "Mina loen". Draama keskpunktis on seekord roos, kes soovib maitsta moosi ja moosib seetõttu erinevaid aias liikuvaid tegelasi: kiili, siili, sirtsu, kärbest, kassi ja konna. Raamatus on sõnamängu ja absurdihuumorit, aga ka õpetlik iva: jah, roosist endastki saab teha moosi. Värvilised kollaažhlikud pildid on teinud "Pildiloomaaiaga" pidaja Marko Pikkat, suurtähtedes tekst on Epp Petrone sulest.
Peeglikoletis
Anne Mahler
Rahva Raamat AS, 2022
Peeglisse vaadates näeb Liisa ainult vigu. Vastu vaatab tõeline koletis! Ometigi arvavad ülejäänud inimesed teisiti ... Väikevenna silmis on ta kangelane, tädi meelest geniaalne kunstnik, ema kutsub Liisat oma haldjakeseks ja vanaisa võrdleb teda kauni lauluviisiga. Tuleb välja, et Liisas peitub natuke kõike seda ilusat – ja palju muudki!
Kingitus vanaemale
Lane Smith
Rahva Raamat AS, 2022
Auhinnatud lasteraamatute autor ja illustraator Lane Smith jutustab lustaka loo väikesest jänkust, kes otsib kallile vanaemale erilist kingitust. Teekonnal kohtab ta mitmesuguseid tegelasi, kes annavad nõu, milline kingitus oleks parim. Leebe huumoriga armas lugu sobib hästi lastele ja lastelastele ette lugemiseks.
Lindbergh. Seikluslugu lendavast hiirest
Torben Kuhlmann, Suzanne Levesque
Rahva Raamat, 2022
Väike samm ühe pisikese hiire jaoks võib olla aluseks ilmatult suurele hüppele lennunduses.
On tumedad ajad... kui sa juhtud olema hiir. Inimesed on leiutanud uue seadeldise – mehhaanilise hiirelõksu – ja see on põhjustanud kõigi näriliste põgenemise Ameerikasse, vabaduse maale. Kõigi lahkumise, peale ühe. Kassid valvavad aurulaevu ja Atlandi ookeani ületamine ei ole võimalik. Süngete olude keerises mõistab viimane järelejäänud hiireke, mida tal teha tuleb – õppida lendama!
Illustraator Torben Kuhlmanni leidlik ja toredate detailidega debüütraamat püüab nii suure kui ka väikese lugeja tähelepanu.
See kuulsate leiutajate sarja esikteos teeb kummarduse Charles Lindberghile, kes on tuntud kui vapper lendur ja lennunduse pioneer. 1927. aastal ületas ta oma ühemootorilise lennukiga ilma vahemaandumiseta esimese inimesena Atlandi ookeani. Seikluslikul lennureisil seisis ta silmitsi lumetormide ja kasvava väsimusega. Pärast edukat maandumist pöördus ta kangelasena tagasi koju, Ameerika Ühendriikidesse ja oli sestpeale lennundusajaloo legend.
Raamatu autor ja kunstnik Torben Kuhlmann õppis Hamburgi rakendusteaduste kõrgkoolis illustratsiooni ja kommunikatsioonidisaini, spetsialiseerudes just raamatutele. "Lindbergh" on tema esimene pildiraamat, mis oma mõtterikkuse, paljude visandite ja toredate detailide eest võlgneb osaliselt tänu autori veidrate leiutiste vaimustusele ja seikluslikule huvile lennundusajaloo vastu.
Hunt kriimsilma üheksa ametit
Eno Leies
Tammerraamat, 2022
Uno Leiese kunagi ülipopulaarse lastelavastuse põhjal on lood kirja pannud tema poeg Eno Leies.
„Tere, väikesed poisid ja tüdrukud! Ning tere ka teile, veidi suuremad isad ja emad ning veel suuremad vanaisad ja vanaemad! Ning miks mitte teretada ka juba päris suuri vanavanaisasid ja vanavanaemasid! Ühesõnaga – tere kõigile, kes mind, Hunt Kriimsilma, veel mäletavad ning tere ka teile, kes te minuga siin raamatus esimest korda kohtute!
Niisiis, minu nimi on Hunt Kriimsilm. Kindlasti on teist paljudel veel meeles, kuidas ma usin töömees olin ja üheksat ametit pidasin ning kindlasti on ka neid, kellele meenuvad mu vigurid ja vembud.
Me pole vahepeal kaua kohtunud, kuid võin teile kinnitada, et elan endiselt oma väikeses metsamajakeses ning naudin rahulikku pensionipõlve. Igavuse peletamiseks olen otsustanud oma nooruspõlve vembud ja tembud paberile panna ning kõik suured töösaavutused raamatusse raiuda. Nii on minu kümnendaks ametiks saanud – kirjanik!“
Paberlaevuke
Liis Sein
Ärkel, 2022
„Paberlaevuke“ räägib loo väikesest poisist nimega Ekke, kes on terve pika talve haige. Ta voldib iga päev ühe paberist laevukese ja ootab kevadet. Kui Ekke saab terveks, siis laseb ta kõik need paberlaevukesed jõkke ujuma. Jõe ääres leiab ta endale ka uue sõbra, vana kalalaevakapteni, kes lubab poisi ükskord merele kaasa võtta.
„Paberlaevukese“ ideeprojekt osales tuntud Poola lasteraamatute konkursil Clairvoyants International Competition ja jõudis parimate hulka.
Milla
Johanna-Iisebel Järvelill
Varrak, 2022
Milla arvab, et ta on tavaline meriristist millimallikas siin Läänemeres. Kuid kui tuleb välja, et Milla on hoopis kaugest ookeanist pärit meduus, hakkab ta otsima koduteed. Loo lõpuks selgub, et ei ole tähtis, kus asub sinu kodu, peaasi, et sinu ümber on su lähedased ja sõbrad. "Milla" jõudis 2021. aastal Põlvepikuraamatu konkursil finaaltööde hulka.
Pisikeses majas
Kertu Sillaste
Päike ja Pilv, 2022
Põder, lõvi, kukk, uss, hiir, lohe ja elevant saavad hästi läbi: söövad, joovad, mängivad palli ja löövad lulli. Kui ilm läheb halvaks, näevad nad künkal väikest maja ja sätivad end sinna varju. Mõne aja pärast selgub, et majas on liiga kitsas ja loomad pööravad omavahel tülli ... See lugu on natuke hirmus, natuke naljakas ja natuke õpetlik. Kertu Sillaste „Pisikeses majas“ võitis 2021. a Põlvepikuraamatu konkursil II koha.
Asfalt!
Salla Savolainen
Helios, 2022
Kiiver pähe ja kindad kätte, nüüd läheme teed ehitama!
Suur frees purustab vana teekatet ja asfalteerimismeeskond on juba täies tööhoos. Aga kuhu küll Kärmani kallur jääb? Tagatuled vaid vilguvad, kui ta veab koos oma koera Ruudiga töömasinaid, killustikku ja vedelat asfalti.
Salla kirjutatud ja illustreeritud raamat „Asfalt!“ on esimene raamat sarjast, mis on täis suuri töömasinaid, imelisi vidinaid, teadmisi ja tegusid. Sarja järgmistes osades tutvustatakse betoonitehast ja romulat.
Õnn on rebane
Evelina Daciūtė
Päike ja Pilv, 2021
Kord elas ühes suures linnas poiss. Tal olid isa, ema ja maja puu otsas. Ühel päeval ilmus Povilase ellu rebane. Ja kui sinu ellu ilmub rebane, siis võib kõike oodata ... See lugu räägib poisi ja rebase sõprusest, heldusest, kaotuse kurbusest ja leidmise rõõmust. Sellest, mis on tähtis kõigile, nii suurele kui väikesele. Õnnest.
KARU, KLAVER JA KARUPOJA KONTSERT
David Litchfield
Koolibri, 2022
Kas mäletad lugu karust, kes leidis metsast klaveri ja kellest sai tõeline staar? Tema kõige pöörasemadki unistused said teoks ja tal oli miljoneid austajaid üle maailma. Kuid nüüd, aastaid hiljem on tähesära tuhmunud ja karu suures metsas tagasi. Klaver on unustatud metsaserva. Ühel päeval leiab pilli tema väike tragi karupoeg, kes ei suuda kuidagi uskuda, et keegi ei taha enam tema isa kuulata. Tal tuleb idee, kuidas isa jälle klaveri taha meelitada...
David Litchfeldi esimene autoriraamat, rahvusvaheline menuk „Karu ja klaver“, on tähelepanu äratanud ka Eestis. Oma töö eest pälvis 2020. aastal Paabeli Torni lastekirjanduse tõlkepreemia pildiraamatu kategoorias tõlkija Kadri Rahusaar. Tema vahendusel jõuab eesti lasteni kogu triloogia: peale nimetatu veel 2021. aastal ilmunud „Karu ja klaver, koer ja viiul“ ning viimane osa „Karu, klaver ja karupoja kontsert“. Kõik kolm raamatut jutustavad lastele unistustest ja nende teostamisest, kuid ka sellest, et au ja kuulsus võivad mööduda, kuid muusika jääb südamesse igaveseks.
PRINTSESS VÕRUKAELA TALVELOITS
Elina Hirvonen
Kirjastus Elust Enesest, 2022
Võrukael on väike tüdruk, aga ka printsess, kellel on võluvõimed ja palju erinevaid kroone ja pulbreid, mida läheb tarvis, kui peab lahendama probleeme!
Elust enesest tuttav lugu igale lapsevanemale ja lapsele. Läbi mõnusa huumori näitab raamat lapsevanemat läbi lapse silmade ja lapse mõttemaailma ning paneb loodetavasti täiskasvanu argielu hoopis teise nurga alt vaatama.
„Võrukael! Pane kohe riidesse!” hõikab ema, kuigi Võrukael alles mängib. Ema on lubanud väikevend Tõnnile, et minnakse kelgutama. Ta ei mõista, et Võrukaelal on tähtsad toimetused käsil ja neid ei jäeta pooleli seepärast, et peab minema õue või magama.
Mis põnevat juhtus enne ja peale seda, sellest juba raamatus.
Kodumaal mitmete auhindadega pärjatud kirjanik Elina Hirvoneni raamatuid on tõlgitud rohkem kui kümnesse erinevasse keelde.
Illustraator Mervi Lindman on oma joonistustega Eesti lugejatele tuttav Timo Parvela Ella-sarja raamatutest.
PÄEV, MIL MA KUKKUSIN MUINASJUTTU
Ben Miller
Eesti Raamat, 2022
Lana armastab lugusid. Eriti neid, milles ta käib fantaasiamaailmas koos oma vanema venna Harrisoniga. Ühel päeval otsustab Harrison, et on Lanaga mängimiseks liiga suureks kasvanud, ja Lana tunneb ennast üksildasena. Kuni juhtub midagi imelist ...
Lana avastab, et linna veidrasse uude supermarketisse on peidetud portaal, mis viib otse muinasjutumaailma. Aga need muinasjutud pole sugugi õnneliku lõpuga lood, milletaolisi Lana teab! Need on palju süngemad ja ohtlikumad ning nende tegelased vajavad kurjast nõiast jagusaamiseks Lana abi. Üksi tüdruk neid aidata ei suuda. Kas tal õnnestub veenda Harrisoni uuesti lugudesse uskuma ja koos temaga muinasjutumaailma reisima ... enne kui on hilja?
Raamat räägib vennast ja õest, kes kujutlusvõime võlujõu abil uuesti teineteise juurde tee leiavad.
Raamatusse on imeilusad pildid joonistanud Daniela Jaglenka Terrazzini.
PÄRLILINNA LOOD
Wu Hongbing
Koolibri, 2022
Tihti võrreldakse hambaid pärlitega. Tõepoolest, need on sama helevalged, säravad ja hinnalised.
Raamatus räägitakse lapsele mänguliselt hammastest, nende ehitusest ja ülesannetest, sõpradest ja vaenlastest. Hambad elavad Pärlilinnas, töötavad toidutöötlemistehases, käivad arsti juures abi saamas ja spaas lõõgastumas, võitlevad happerünnaku ja pisikutega. Vahvad pildid ja põnev teave aitavad lapsel suhtuda ka igapäevasesse hambapesusse kui seiklusse oma vapra hambaarmee kaitseks.
KULLAKALLIS KASS
Ilmar Tomusk
Tammerraamat, 2022
Ühel päeval avastavad hiired, et nendega samas majas elab kass. Hiired tahaksid kassiga mängida, kuid see ainult magab, sest tema kõht on värsket kala ja vahukoort täis. Samas majas elab ka vanamees, kes tahab, et kass hiired kinni püüaks. Mis küll sellest kõigest välja tuleb?
TRAKTORID
Lucie Hášová Truhelková
2022
Kas tahaksid piiluda igat liiki traktorite juhikabiini ja kapoti alla? Kui nii, siis ole valmis oma uudishimu rahuldama ja avastama, millistest osadest erinevad traktorid koosnevad, mida teevad kõik traktori külge kuuluvad seadmed ning millisel moel traktorid meid aitavad.
Tänu huvitavatele faktidele ja Martin Sodomka tõetruudele ja üksikasjalikele joonistustele tead peagi kõike nendest imelistest masinatest ning nende paljudest kasutusvõimalustest põllul ja metsas.
TEADUS MINU ÜMBER
Dr Shini Somara, Catherine Coe
Koolibri, 2022
Rubeni meelest on kõik hirmus huvitav. Miks muudavad puulehed värvi? Miks jäätis sulab? Bioloogist emaga mere äärde minnes saab ta palju teada ja kuuleb hiilgavatest teadlastest, kes on aidanud maailma mõista. Võib-olla õnnestub tal endalgi mõni äge katse teha ja samuti teadlaseks saada? Köitvate piltidega innustav lugu aitab noorel lugejal mõista ümbritsevat maailma ja lahendada probleeme teadlase pilguga. Hakatuseks on kaante vahel nähtamatu tindi valmistamise ja kasutamise õpetus. Miks mitte katsetada koos sõpradega, millest ja kuidas teha kõige paremat nähtamatut tinti!
MATEMAATIKA MINU ÜMBER
Dr Shini Somara, Catherine Coe
Koolibri, 2022
Alisa läheb koos nõoga matkama ja avastab peagi, et arvud on igal pool! Ükskõik, kas lugeda poes raha kokku, kavandada rongireisi või imetleda metsas tähistaevast, matemaatika on kõikjal meie ümber. Alisa lahendab ülesandeid ja kuuleb andekatest matemaatikutest, kes on aidanud meil maailma mõista. Varsti soovib Alisa kannatamatult samuti nutikaks matemaatikuks saada! Värviliste piltide ja innustava loo abil tutvub noor lugeja matemaatika, loova mõtlemise ja probleemide lahendamise maailmaga.
LÜHINÄIDENDID. MÄNGIMISEKS KODUS JA LASTEAIAS
Karin Tuvikene
Atlex, 2022
Lühinäidendid on abiks nii lasteaias õpetajatele kui ka kodus lapsevanematele, et luua lastele mitmekesised arenguvõimalused. Kõige tähtsam on väike näitleja, kelle töövahendiks on tema keha, hääl, emotsioonid ja miimika. Teater on kõige võimalusterohkem mängumaa ja põnev loometöö lastele, õpetajatele, vanematele. Etendust luues arenetakse, kasvatakse ja küpsetakse.
Lühinäidendite ideed ja teemaring käsitlevad lapsi huvitavaid elunähtusi. Loomulikult on näidendi sündmustes võimaluse korral ka huumor. Põnevad kostüümid toetavad etendust ja muusika lisab emotsioone.
Laval olla on lahe. Proovidest kujuneb kõiki osalisi rahuldav teatrikogemus, neid on tore teha. Lapsel täieneb sõnavara ja kujunevad väärtushinnangud. Lühinäidendit lavastades saab läbi arutada tegelaste käitumise, hääletooni jne.
Selle raamatu näidendeid saab mängida väheste vahenditega ja seepärast ei nõua lavastusmäng täiskasvanutelt erilist ettevalmistusaega. Õpetaja ja lapsevanema ülesandeks jääb lapsi mängima ergutada ja tagasihoidlikumaid innustada. Ühtsuses peitub jõud.
Head pealehakkamist!
VÕTA AEGA OLLA LIBLIKAS
Kadri Hinrikus
Koolibri, 2022
Tarkus ei tule tuisates. Peatu ja võta aega olla liblikas, pane tähele, kui eriline on iga hetk ja kui värviline on maailm! Kogumiku pealkirjaks valitud tsitaat on pärit Gillian Duce’i raamatust „The Winning Game. Magic and Mayhem”. Ka kõik sisu pildid ja jutud on inspireeritud rahvatarkusest või kuulsate inimeste mõtteteradest. Tarkus ei pea alati olema surmtõsine. Seega leiab siit lõbusat lugemist nii noortest kui ka vanadest, kusjuures nii mõnigi kord käituvad väikesed targemini kui suured.
Raamatusse on valitud 21 populaarse Lucky Laika vanasõnasarja postkaarti. Olivia Lipartia lummavate piltide juurde on vaimukad ja ivaga lood kirjutanud Kadri Hinrikus, mõjuva kujunduse eest on hea seisnud Endla Toots. Samade autorite koostöös on varem ilmunud „Sõna vägi on suurem kui sõjavägi“
MAJA, MIS ÄRKAS ELLU
Martin Widmark
Rahva Raamat, 2021
Ühel õhtul, kui vana Larson on oma tavalisel moel vana maja kõikides tubades lambid kustutanud, kuuleb ta, kuidas uksekell heliseb. Ukse taga seisab poiss, käes salapärane lillepott. Ei oska ju tema, vana mees, hoolitseda äsja mulda pandud seemne eest! Pealegi pole tal aega!
Martin Widmark on üks tuntumaid rootsi lastekirjanikke. Ta on kaheteistkümnel korral saanud Bokjury ja kahel korral Spårhundeni kirjandusauhinna. Tema lastesarja „Lassemaia detektiivibüroo“ on tõlgitud 35 keelde.
Emilia Dziubak on poola raamatuillustraator, kes on koos Martiniga teinud juba kolm imekaunite piltidega raamatut.
KUHU LAPSED SAID?
Indrek Koff
Härra Tee ja Proua Kohvi, 2021
Lugulaul sellest, kuidas lapsed väsisid käskudest ja keeldudest lõplikult ära ja kuidas nad ühel ilusal päeval lihtsalt jalga lasksid.
Natukene ka sellest, kuidas kangelaseks ei saadud üldsegi mitte meelega, vaid täitsa kogemata. Ja muidugi ka sellest, kuidas elu jälle ilusaks sai.
KUI MA OLEKSIN VANAEMA
Indrek Koff
Härra Tee ja Proua Kohvi, 2021
Olla vanaema... Missugune rõõm ja missugune vastutus!
Kui mina oleksin vanaema, siis ma oleksin väga ilus ja väga tark. Mul oleksid ilusad hallid juuksed ja tohutu hulk lapselapsi. Vähemalt seitsekümmend seitse tükki. Nad armastaksid mind väga. Ikka kohe väga-väga. Mina armastaksin oma lapselapsi ka hullupööra. Ma arvan, et mu süda peab selleks ajaks väga suureks kasvama, sest kõik minu seitsekümmend seitse lapselast peavad sinna igal juhul ära mahtuma. Mitte ükski ei tohi välja jääda!
SUSAD JA TEISI JUTTE
Maarja Kangro
Nähtamatu Ahv, 2021
Selles raamatus on seitse juttu, mis räägivad:
* Vanast korvpallist, kes alustab uut karjääri
* Kirjanikuonust, kes käib lastele esinedes käntsu
* Rohelisest vihmast
* Koledast konverentsist, kus räägitakse kakapuuksust teaduslikku juttu
* Kurjast jõuluvanast, kes maksab kätte kirjavigade eest
* Sellest, mis võib juhtuda onuga, kes loobib prügi laiali
* Ja sellest, mis juhtub näljase klaveriga, keda pole kaua mängitud
PIIA PRÄÄNIK JA SÕNASÖÖBIK
Kairi Look
Koolibri, 2021
1. septembril läheb Piia Präänik esimesse klassi. Otsekohe selgub, et koolis on midagi lahti: seinal laiutavad lillad kleepuvad jäljed, kalendrist on välja kistud šokolaadijänes ja aabitsakapist kostab jorinat. Piia asub sõpradega uurima, kes või mis nende klassis elab. Samal ajal kaovad aabitsast, klassitahvlilt ja mujaltki salapäraselt täht tähe haaval sõnad: KOMMID, LIMONAAD, CRÈME BRÛLÉE ja isegi БОРЩ... Kes on salapärase sõnumi VIINERIDKETSUPIGAGAÄRGESINEPITPANGE taga ja millega ta tegeleb? Saladuskatte all võib öelda, et tegu on eksemplariga nr 186 ja temas voolab kuninglikku verd. See on lugu sõnadest, keeltest ja lugemisarmastusest.
MARUVAHVA LASTEAED. HARALDI JA FREIA LOOD
Liis Sein
Tammeraamat, 2021
Harald ja Freia on 3-aastased kaksikud, kes alustavad oma lasteaiateed. Raamat pakub palju lõbusat äratundmist ja mõnusaid koos veedetud hetki. Lasteaiaelule keskenduv eakohane ja realistlik, kuid siiski vimkasid täis raamat annab võimaluse vanemal koos lapsega tema päeva üle arutleda. Lasteaias on maruvahva ja lugeda on tore!
JÕULUPÕRSAS
J.K. Rowling
Varrak, 2021
Jackile on kallis tema lapsepõlve mänguasi See Põlsas, kes on talle alati toeks olnud, nii heas kui halvas. Kuni ühel jõululaupäeval juhtub midagi kohutavat: See Põlsas kaob ära. Aga jõululaupäev on imede ja lootusetute juhtumite õhtu, kui kõik asjad võivad ellu ärgata ... isegi mänguasjad. Nii võtavad Jack ja Jõulupõrsas (Selle Põlsa tüütu asendaja) ette hämmastava teekonna läbi Kadunute maa. Koos kõneleva Toidukarbi, vapra Kompassi ja tiivulise Lootusega asuvad nad hirmuäratava mänguasju purustava Kaotaja käest päästma parimat sõpra, kes Jackil eales olnud.
See on maailma üha parima jutuvestja südantsoojendav ja haarav seikluslugu ühe lapse armastusest tema kõige kallima asja vastu, ja sellest, kui kaugele ta on valmis selle leidmiseks minema. Ülipopulaarse kunstniku Jim Fieldi lummavate illustratsioonidega „Jõulupõrsas” hakkab kindlasti kuuluma kogupereklassikasse.
PARIM VÕITKU!
Pippa Goodhart
2021
Kui Lind leiab maasika, tahavad seda endale ka Konn ja väike Karihiir. Nii otsustavad nad korraldada võistluse, et välja selgitada, kes võidab auhinnamaasika. Igaüks neist pakub võistlusele välja ühe ülesande.
Konn aga avastab, et ta ei suuda lennata nagu Lind ning Orav pole piltide värvimises sama osav nagu Rott. Kes siis küll võistluse võidab?
Parimat välja selgitades saavad loomad aru, et võitnud on kõik, sest neist said parimad sõbrad!
PÄÄSTETUD JÕULUD
Ilmar Tomusk, Georg Voldemar Tomusk
Tammerraamat, 2021
Jõuluõhtu Viljandis on ammu käes, kuid jõulumees ei tule ega tule. Lapsed eesotsas kaheksa-aastase Mirjamiga avastavad, et keegi on jõulusatelliidi ära rikkunud ning jõuluvana on linnaväljaku asemel maandunud Viljandi vana veetorni otsa. Kas jõulud ongi rikutud või leiavad nutikad lapsed, kuidas päästa jõulud nii Viljandis kui ka terves maailmas?
See on Ilmar Tomuski esimene raamat, mis sündinud koos poeg Georg Voldemariga, kes lastekirjanduse kaudu tuntud Vollina. Stiilsed ja jõulude kujutamiseks ehk ootamatudki illustratsioonid Karel Korbilt.
TUULELOHE SAAB SÕBRAKS
Aino Pervik
Tänapäev, 2021
Tuulelohel oli küljes pikk pael. Selle abil kavatses peremees juhtida tuulelohe liikumist nii nagu vaja.
Tuulelohele ei meeldinud ei pael ega juhtimine mitte üks põrm. Tuulelohe tahtis olla täiesti iseseisev. Ta tahtis olla vaba nagu lind. Tuulelohel oli kindel plaan põgeneda.
Ja ära ta põgeneski.
Oma teel kohtab tuulelohe igasuguseid isevärki tegelasi. Neil kõigil on oma kodu ja oma tähtis eesmärk. Aga kus on tuulelohe kodu? Mistarvis tema üldse olemas on?
VAATA, MADLIKE, LUND SAJAB!
Astrid Lindgren
Sinisukk, 2021
Lõpuks ometi sajab Jaanikingul lund! See on hiiglama vahva ning Liisbet ja Madlike mängivad lumes nagu pöörased. Aga järgmisel päeval jääb Madlike haigeks. Liisbet peab ise Alvaga jõulukinke ostma minema. Ja siis tuleb see Gustav ja väidab, et Liisbet on alles väike plikatirts, kes ei julge salaja saani taga sõita. Muidugi julgeb! Enne, kui ta arugi saab, seisab Liisbet Anderssoni saani taga jalastel ja sõidab sügavasse metsa ...
Astrid Lindgren loob oma raamatus sooja ja turvalise lastemaailma, mis võlub lugejat oma lihtsuse, muretuse ja humooriga. Lustlikud ja lastepärased Ilon Wiklandi pildid ilmestavad ja täiendavad vahvat jõululugu.
MA SIIS LÄHEN NÜÜD, ÜTLES AEG
Bettina Obrecht
Päike ja Pilv, 2021
Käes on pühapäev ja külla tuleb Lara sõber Aeg. Imelikul kombel on Lara perel midagi tema vastu: nad tahavad teda parajaks teha, raisata või hoopis surnuks lüüa. Lõpuks saab Ajal sellest villand ja ta läheb ära. Laral aitab teda otsida ainult kass, sest kellelgi pole Aja jaoks aega ... Raamat õpetab mõtlema sellele, kuhu aeg kaob ja mis sellega meie keeleruumis võib juhtuda.
ARMANDO JA AHJULINNUD
MIKA KERÄNEN
Keropää, 2021
"Armando ja Ahjulinnud" on järg raamatule pealkirjaga "Armando".
Esimene osa kirjeldas Argentinast Nõmmele kolinud poisi kohanemisraskusi. Sarja teine osa räägib sellest, kui tähtis on viisakas ja lugupidav käitumine spordis.
Lugu algab jalkamänguga, kus vastasmeeskonna treener ütleb oma mängijale halvasti. Armando võistkonna poisid kuulevad seda ja arvavad, et see on naljakas. Nad hakkavad ka ise kasutama sõnu, mis vales kohas öelduna ei ole mitte mingil juhul viisakad ega hea käitumise kohased. See ei meeldi poiste treenerile. Armando isa ja treener Timo nuputavad koos, kuidas poistele kombeid õpetada. Ühel hommikul sõidabki Armando jalkatiim linnast välja treeningmängule, kus neid ootab suur üllatus.
ELLA JA SÕBRAD DISTANTSÕPPEL
TIMO PARVELA
Hea Lugu, 2021
Ella ja ta sõprade kooliaasta on alanud tempokalt. Nad osalevad televisiooni talendivõistlusel ja ees ootab muudki ägedat.
„Kas te ikka mäletate, et järgmisel nädalal on sügisvaheaeg,“ tuletas direktor tunni lõpus meelde. „Meie Patega läheme jäähokiturniirile.“
„Jess,“ ütles Pate.
„Meie läheme vanaema juurde,“ ütles Tiina.
„Meie läheme Pariisi,“ teatas Tuukka.
„Mina lähen skaudilaagrisse,“ rääkis Hanna.
„Mina ei taha kusagile minna, aga ma lähen ikkagi veeparki,“ torises Pukari.
„Meie läheme ema-ja-Batmani-laagrisse,“ rõõmustas Samppa.
Seejärel reisiplaanid muutusid ja ka tuttava kooliskäimise asemele tuli distantsõpe.
Timo Parvela Ella-sari on rõõmustanud lapsi üle kogu maailma juba 25 aastat. Raamatute põhjal on tehtud filme, näidendeid ja laule, nüüd annavad hoogu juurde Anni Nykäneni hoogsad koomiksistiilis illustratsioonid.
LUMI JA KEVAD
ELS HEINSALU
Argo, 2021
Saabunud on kevad, aga Lumi aevastab. Muudkui aevastab ühtejutti. On tal külmetus või hoopis allergia? Küllap allergia, arvab ema. Millest allergia tekib ja kuidas meie organismi mõjutab? Mis on kõige tavalisemad allergeenid ehk ained, mis ülitundlikkust põhjustavad? Õietolm ja maasikad, keemiliste ainetega kirevaks värvitud kommid, koera- ja kassikarvad, tolmuhaldjad … Allergeene on palju, kuid õnneks leidub allergia vastu rohtu ja peagi saab Lumi jälle lasteaeda minna.
Aga kevadel juhtub muudki – ja mõndagi sellest on seotud hormoonidega, mis nii inimeste kui ka loomade-lindude kehas üsna olulist rolli mängivad.
„Lumi ja kevad“ on sarja neljas raamat: varem on ilmunud „Haldja saladus“, „Maru mõrud mandlid“ ja „Kuti keel“.
RAAMAT, MIS EI TAHTNUD, ET TEDA LOETAKS
DAVID SUNDIN
Varrak, 2021
Mida teha raamatuga, mis ei taha, et teda loetaks? Muidugi kaaned avada!
Et see raamat ei taha mingil juhul, et teda loetaks, püüab ta igal võimalusel lugemisest kõrvale hiilida: tähed kaovad, kaaned üritavad sulguda, raamat proovib sulle igasugu vempe visata, et sa raamatu lugemise lõpetaks.
Rootsi koomiku David Sundini lõbus lasteraamat „Raamat, mis ei tahtnud, et teda loetaks” pakub lustakat lugemiselamust väikestele ja paneb proovile ka suurte ettelugejate fantaasia. Raamat oli 2020. aasta ostetuim lasteraamat Rootsis.
TAKJAVÄLI
KATARZYNA RYRYCH
Päike ja Pilv, 2021
Takjavälja ääres elavatest lastest saavad täiesti ebaharilike sündmuste tunnistajad. Keegi muutub konnaks. Sokkides kasvavad mustad augud. Saladuslik härrasmees kõnnib ringi, äikesepilv nööri otsas. Kiik ärkab ellu ja proua Dora karbikesest paneb plehku igavus. Kas tõesti võib olla tõsi, et kõik niidid viivad ühe kummalise vana naise ja tema kassini?
Poola kirjanik, luuletaja, õpetaja ja maalikunstnik Katarzyna Ryrych (s 1959) hakkas lasteraamatuid kirjutama aastal üle kümne aasta tagasi. Nüüdseks on tema sulest ilmunud rohkem kui 40 raamatut lastele ja teismelistele, aga ka lühijutte ja romaane täiskasvanutele. Kokku on neid saanud 54. Katarzynale meeldib kirjutada, sest lugude väljamõtlemine võrdub tema meelest uute maailmade loomisega.
ELEVANT
KADRI HINRIKUS
Tammerraamat, 2021
Mu nimi on Kärt ja suurena tahan ma saada kirjanikuks. See on täiesti vastu isa tahtmist, sest isa arvates peaksin tingimata hakkama ärinaiseks. Ei mõtlegi – minust saab kirjanik või üldse mitte keegi.
Koolis hüütakse mind vahel Kördiks. Seda juhtub kõige vastikumatel päevadel, kui on kaks kehkatundi järjest ja ma ei jaksa lipata nii palju kui kästakse. Või kui olen hommikul kogemata hiljaks jäänud, sest buss hilines. Või kui Sten, Markus, Oliver, Marii, Krete ja Veronica on oma kõige hullemas olen-jube-vinge- tujus. Siis nad lihtsalt laiavad. Tüdrukud võrdlevad oma küünelakke ja poisid norivad tüli kõigiga, kes nende kampa ei kuulu. Mina muidugi ei kuulu.
Ma ei kuulu vist üldse mitte kuhugi. Ka oma perekonda mitte ...
Mis võib juhtuda, kui üks poiss meeldib mitmele tüdrukule?
Mida teha, kui koolielu käib närvidele?
Mismoodi aidata ema, kes unistab kanadest?
Kuidas jääda iseendaks, kui isegi isa sinusse ei usu?
Ja miks on oluline tundma õppida elevanti?
KOPS LÄKS ÜLE MAKSA
ILMAR TOMUSK
Tammerraamat, 2021
Eesti keel on maailma kõige ilusam keel. Kuid see on ka väga keeruline keel. Teinekord on keelel keerdusid nii palju, et keel läheb sõlme. Kuid sellest pole midagi – tuleb lihtsalt keel sõlmest lahti harutada. Kui ise hakkama ei saa, tasub mõni targem inimene appi kutsuda ja temaga asja arutada.
2019. aastal ilmus Ilmar Tomuski sulest raamat „Kõrvalised isikud“, mis aitas ühel keele sõlme siduda ja teisel sõlmest lahti harutada. „Kops läks üle maksa“ on täpselt samasugune, aga hoopis teistsugune raamat.
Sellest raamatust saad eesti keele kohta veel palju uut teada.
Kui saaksime vaadata inimese sisse, näeksime kohe, et kops on ülal- ja maks allpool. Ometi väidavad inimesed alatasa, et KOPS LÄKS ÜLE MAKSA. Oleks ju põnev teada, mismoodi ta läks?
Või võtame onu Alberti, kelle PEA KÄIB RINGI. Kas see käib ringi koos onu Albertiga või hoopis omapäi? Kas see käib päripäeva või vastupäeva? Kui vanaema SÜDA ON TÄIS, siis mida? Ja kas see võib olla ohtlik, kui isal LANGEB KIVI SÜDAMELT? Miks on nii, et kui ema TEEB TEED, on see aurav ja piparmündilõhnaline, aga kui isa TEEB TEED, lõhnab see hoopis asfaldi järele? Jne, jne.
KUIDAS MINUST EI SAANUD KIRJANIKKU
ANTI SAAR
Kolm Elu, 2021
Oli kord poiss, kellele meeldis kirjutada. Naljakas küll, aga see algas peaaegu juhuslikult.
Ühes igavas koolitunnis hakkas ta vihikulehe servale kritseldama. Kes meist seda ei teeks? Alustas ta joonistust või jutukest, kirjutas ta üheainsa sõna või sodis niisama, igatahes oli klassiruum tema ümbert korraga kadunud. Ta leidis end hoopis ulgumerelt mingi kummalise purjeka pardalt. Meri möllas, lained peksid üle poordide ja temal tuli olla üheaegselt kapten, pootsman ja junga. Alus tundus habras nagu paberist laevuke, poisil aga polnud toetuda muule kui pliiatsile. Ta oli korraga kadunud ja iseennast leidnud, tundis surmahirmu ja seda, et on uuesti sündinud. Midagi nii vaimustavat polnud temaga kunagi varem juhtunud.
KÖSTRI KUMMALINE KÜLALINE
TIINA HAUTALA
Kirjastus Elust Enesest, 2021
Südamlik kummituslugu, kus aastakümneid tühjana seisnud köstrimajja rajatakse suvekohvik. Peategelase Hanna vanem vend Jaak on saanud sinna unelmate suvetöökoha ja tüdruk käib tal seal alguses seltsi pakkumas ja abistamas, sest vend ei võta oma töökohustusi tõsiselt. Ühel hommikul ei olegi Jaaku kusagil näha, kuid kohvik tuleb avada, sest ees on ootamas eriline päev kogu külarahva jaoks. Tüdrukule tõttab appi helevalges kleidis tüdruk.
NB! Selle loo maja on päriselt olemas ja seda kasutati 19. sajandi lõpul raamatukoguna, sõdade ajal katkuhaiglana ning seejärel köstrite elupaigana ja lõpuks suvekoduna. Külaelanikud on majas aeg-ajalt kummitusi kohanud.
SÜNNIPÄEV
ULRIKA KESTERE
Koolibri, 2021
Mõnusalt humoorikad lood sünnipäevast ja selle tähistamisest. Igaühel on selle tähtsa päevaga oma plaanid – mõni ootab erilist üllatust, mõni korraldab sõpradele suure peo, mõni soovib aga hoopis omaette olla. Kuidas sina sünnipäeva tähistad? Nagu karu, öökull või hoopis hunt? Autori väljendusrikkad illustratsioonid loovad meeleolu ning avavad karakterite tüüpilisi jooni. Nauditav elamus ja tore sünnipäevakink igas vanuses lugejale!
ÕNNELIKU INIMESE SÄRK. EESTI RAHVAJUTUD
Varrak, 2021
Kogumiku lood sisaldavad Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluule arhiivis leiduvaid rahvajutte, mis kannavad endas eesti kultuuripärandit ja traditsioone. Tänuväärne materjal lapsevanematele, vanavanematele, õpetajatele ja teistele, kes tahavad lugude kaudu rääkida lastele elus hakkamasaamisest.
LUGUSID HIINAST
ROSIE DICKINS, ANDREW PRENTICE
Sinisukk, 2021
Avasta maagilisi printsesse, võimsaid draakoneid, vallatuid ahve ja palju põnevat sellest kaunilt illusteeritud Hiina lugude kogumikust.
Hiina on väga pika ajaloo ning rikkalike ja mitmekesiste jutustamistraditsioonidega maa. Selle raamatu lood on välja valitud üle kogu Hiina. Mõned lood püüavad õpetada midagi elulist, teiste aluseks on Hiina traditsioonilised pidustused ning osad on lihtsalt mõnusaks meelelahutuseks.
Hiina muinasjuttudest võib leida ka teatud sarnasusi Euroopas räägitud vanade muinaslugudega, mis näitab tuntud lugude rännet. Vanade juttude taasjutustamisega põlvest põlve jätkub lugude ümberjutustamise traditsioon, seda nii Hiinas kui üldse kogu maailmas.
MIS KA EI JUHTUKS
DEBI GLIORI
Rahva Raamat, 2021
„Armastan sind, mis ka ei juhtuks ...“
„Tõsi ka või?“ küsib Väike. Aga mis saab siis, kui ta muutub putukaks või krokodilliks või koguni karuks? Väike on pahur ja tal on palju küsimusi. Suur lohutab teda ja kinnitab, et armastus ei saa kunagi otsa, mis ka ei juhtuks.
Debi Gliori värsivormis ja võluvate piltidega „Mis ka ei juhtuks“ kuulub moodsa lastekirjanduse kullavaramusse. Südamliku loo on eesti keelde ümber pannud luuletaja Eda Ahi.
KALUR JA POISS
GERTRUD MARTIN
Trükiviis, 2021
Gertrud Martini (sünd. 2001) teine lasteraamat „Kalur ja poiss“ jutustab sooja ning südamliku loo kalurist vanaisa ja kahe üheksaaastase poisikluti elu keerdkäikudest, kõikevõitvast sõprusest ja lihtsuse ilust. Lugeja saab elada kaasa neljateistkümnes peatükis peategelase jutustuse abil väikese mereäärse külakese argi- ja pidupäevadele läbi mitme aastaaja.
SUUR PETTSONI JA FINDUSE RAAMAT
SVEN NORDQVIST
Koolibri, 2021
Kogumik sisaldab viis Sven Nordqvisti lugu Pettsoni-taadi ja kass Finduse seiklustest: „Kuidas väike Findus kaotsi läks“, „Pettson ja Findus mängivad peitust“, „Rebasejaht“, „Pettson ja kireja kukk“ ja „Pettson telkimas“.
Mõnus huumor ja Nordqvisti enda joonistatud meeleolukad pildid pakuvad mitmekordset avastamisrõõmu. Väikesed vahepalad tutvustavad lugude tausta ning avaldavad huvitavaid üksikasju raamatu tegelaste kohta. Muu hulgas kutsutakse lugeja koos Pettsoni ja Findusega pannkoogitorti valmistama, ilma vaatlema, nuputama, mängima ja igasuguseid asju meisterdama.
Tõeline maiuspala nii uutele kui ka vanadele Pettsoni ja Finduse sõpradele!
AIA LOOD ON SELLISED
MARGIT SALUSTE
Koolibri, 2021
Keda kõike võib aias kohata: linde, loomi, putukaid. Seal kasvavad veel isuäratavad köögiviljad ja pilkupüüdvad aialilled. Ka isepäine umbrohi soovib endale järjekindlalt kasvukohta leida. Kõik nad tunnevad ennast aias hästi.
Aednikku aitavad aiatöödel head tööriistad ja mugav riietus. Raamatus „Asja lood on sellised“ tutvustasid lugejatele ennast asjad. Ka selles raamatus jätkavad asjad oma lugude rääkimist. Siin võtavad sõna töökindad, kollane kastmisvoolik ja muruniiduk, isegi puuriit on viimaks kõnelema hakanud. Peale selle saab kiigata nii ühele kui ka teisele poole planku ja korraks tuppagi.
Raamatus on rohkem kui tosina perekonna lood – aia lood – ja see sobib lugemiseks-uurimiseks nii päris väikestele kui ka pisut suurematele lastele. Piltidel avastavad aiaelu ka kaks vahvat tegelast. Kes need on, jäägu terase lugeja avastada.
KARTLIK REBASEPOEG
LIIS SEIN
Tammeraamat, 2021
Päeval, kui kõrberebase pere magas, ei saanud rebasepoeg und. Otse tema nina all toimus midagi huvitavat. Kuid enne veel, kui rebasepoeg jõudis uudishimust oma ninaotsa urust välja pista, meenus talle hirmus lugu ...
Kuidas saada hirmust üle, sellest väikelasteraamat räägibki.